Rekuperator – czyli, efektywna wentylacja pokoju.

Rekuperator – czyli, efektywna wentylacja pokoju.

W dzisiejszym budownictwie znaczną wagę przykłada się do użytkowania należytych materiałów. Stawiając dom albo inny budynek nie należy przeoczyć skutecznej wymianie powietrza w świeżo powstających pomieszczeniach. Mechanizm wspierającym prawidłową cyrkulację powietrza są na pewno nawiewniki okienne. Instalowane na dużej wysokości zapewniają stały dopływ czystego powietrza bez wychładzania pokoi i zbyt dużego hałasu.

W wyniku codziennych prac domowych takich jak suszenie mokrej odzieży, gotowanie czy sprzątanie w pomieszczeniach mieszkalnych może wzrosnąć za bardzo wilgotność powietrza. Nawiewniki higrosterowane w stosunku do zawartości pary wodnej umożliwiają przepływ stosownej ilości czystego powietrza z spoza domu. Funkcjonują bez pomocy człowieka, umożliwiając przy tym wygodę użytkowania przez cały rok.

Efektywna wentylacja pokoju nie tylko umożliwia regularny dopływ czystego powietrza, ale może też minimalizować straty ciepła. Bardzo dobrym urządzeniem wypełniającym obie te role jest rekuperator. Składa się on z dwóch wentylatorów, których zadaniem jest nawiew i wywiew powietrza z domu. Dodatkowo możliwe jest odzyskanie ciepła z usuwanego powietrza, co może zminimalizować nasze rachunki za energię elektryczną.

Współczesne podejścia w budownictwie pozwalają na zainstalowanie systemu wentylacyjnego, dopasowanego do własnych preferencji. Z pomocą dodatkowych aparatów takich jak rekuperatory jesteśmy w stanie otrzymać pożądany poziom wilgotności powietrza w budynku. Ich użycie pozwoli też znacznie zmniejszyć utratę ciepła, które jest usuwane na zewnątrz. Regularny przepływ rześkiego powietrza pozytywnie będzie oddziaływać na nasz humor i koncentrację.

About