Upadłość konsumencka Kraków

Upadłość konsumencka Kraków

Upadłość konsumencka – Kraków
Upadłość konsumencka Kraków to najlepsza z możliwości dla dłużnika, który od ponad 3 miesięcy nie ma możliwości spłaty swoich zobowiązań kredytowych, a także pokrycia środków codziennego użytku. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale z powodu narastających karnych odsetek kredytowych wydaje się najlepszą dla zadłużonej osoby.

Dopóki mamy pracę i zdrowie nam dopisuje, nie wyobrażamy sobie doprowadzić do takiego stanu rzeczy, że będzie potrzebne ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Niestety nagła strata pracy, a co najgorsze znaczne pogorszenie zdrowia i niemożność zatrudnienia powodują, że spirala nakręcających się należności zaczyna nas przerastać.

Składając wniosek do sądu możemy ubiegać się o taką upadłość i pozbyć się długów w całości lub chociażby częściowo. Niestety wszelkiego rodzaju grzywny i renty na rzecz poszkodowanego oraz alimenty wykluczają dłużnika z możliwości złożenia takiego wniosku.

Upadłość konsumencka możliwa jest wyłącznie dla osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej. Istnieje jednak taka możliwość również dla przedsiębiorców. Muszą oni złożyć wniosek o zakończenie takiej działalności.

About