Wynagrodzenia pracowników oddelegowanych

Wynagrodzenia pracowników oddelegowanych

Wynagrodzenia pracowników oddelegowanych to kwestia, która dotyka osoby pracujące dla polskich firm poza granicami naszego kraju. Podczas gdy firma podpisuje kontrakt z inną firmą w innym państwie, pracownik musi posiadać A1, aby mieć pewność, że podlega ubezpieczeniu społecznemu w Polsce.

Warto jednak pamiętać, że część wynagrodzenia pracowników wykonujących kontrakt za granicą należy się dietę w związku z podróżą oraz za każdy dzień pobytu jest zapisane w podpisanym wcześniej kontrakcie. Wynagrodzenie nie może być jednak mniejsze od przeciętnej kwoty wynagrodzenia. W Unii Europejskiej średnia dieta za wyjazd i każdy dzień pobytu na kontrakcie wynosi czterdzieści dziewięć Euro, jednak warto pamiętać, że pracodawca nie musi wypłacać diety, bowiem oddelegowanie to nie podróż służbowa!
Rozliczenie wynagrodzenia do ZUS-u jest jednak pełne pułapek i haczyków. Warto zaznajomić się ze swoim prawem. W każdym kraju prawo jest inne, więc należy zaznajomić się ze wszelakimi rozbieżnościami między tymi krajami.

About