Zbijamy kokosy na portalach rezerwacji biletów

Zbijamy kokosy na portalach rezerwacji biletów

Internetowa rezerwacja biletów to interes życia, można zarobić niewiarygodne sumy. Inwestycja w kwocie 800 tysięcy złotych zwraca się już w dwa lata. Polska jest krajem w którym sieć internetowa rozwija się z prędkością światła, dlatego rynek usług internetowych to doskonała propozycja na dobry interes. Co raz więcej Polaków podróżuje, korzystają z linii lotniczych, hoteli, wypożyczalni samochodów, okazuje się, że właśnie w przypadku tych trzech dziedzin, Internet to doskonały kanał dystrybucji. Dzięki sieci możemy zarezerwować bilet lotniczy, pokój w hotelu oraz wiele innych. Okazuje się, że na tym można nieźle zarobić, wystarczy uruchomić elektroniczną platformę rezerwacji biletów lotniczych i miejsc hotelowych. Aby to uczynić niestety potrzebny jest spory kapitał inwestycyjny, odpowiedni sprzęt, oprogramowanie i serwis. Dziś na rynku nie wiele jest tego rodzaju firm. Inwestycja w ten rynek to strzał w dziesiątkę. Użytkownicy takiego serwisu otrzymują możliwość rezerwacji biletów na samolot, albo pokoju w hotelu przez wychodzenia z domu. Dzięki tym serwisom kwitnie wyszukiwanie tanich biletów lotniczych różnych przewoźników w tym także linii tupu low cost – tzw. tanich linii lotniczych.

Rezerwacja biletów

Wprawdzie uruchomienie portalu niesie ze sobą wysokie koszty, jednak zyski, jakie przyjdą z czasem przewyższą nasze oczekiwania. Jak więc zarobić? Po pierwsze musimy mieć grupę osób znających się na temacie, potrzebni są więc przede wszystkim serwisanci i obsługa techniczna, drugą istotna sprawa są klienci, trzeba ich pozyskać, niezbędne są więc osoby, które zajmą się sprzedażą i pozyskiwaniem klientów. Ogółem jest to około 10 osób na początek, których łączne wynagrodzenie kosztować będzie 50 tysięcy złotych. Kolejna sprawa sprzęt, komputery o odpowiedniej mocy to kolejne 50 tysięcy. Założenie platformy i zakup niezbędnego oprogramowania wyszarpie z kieszeni inwestora od 800 tysięcy do miliona złotych.

Sprzedając bilety lotnicze, oferując wynajem samochodów czy rezerwując wczasy w hotelach można zarobić od 200 do nawet 500 tysięcy złotych na miesiąc. Zysk pochodzić może również reklamy, tzn. sprzedaży powierzchni reklamowej swego portalu innym podmiotom.

Wszystkich zainteresowanych z pewnością ucieszy fakt, że ten rodzaj przedsięwzięcia wspierany jest przez Unię Europejską. W ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka można uzyskać wsparcie w wysokości 85 procent poniesionych kosztów, tak więc dofinansowanie może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. Kiedy już uruchomimy platformę musimy umieścić w niej wyszukiwarkę, która oferować będzie ogromną ilość firm dostarczających dane usługi. Stworzenie takie jak najpełniejszej listy wymaga czasu i może trwać kilka miesięcy. Jeśli chodzi o bilety lotnicze konieczne jest by oferta obejmowała wszystkich przewoźników, którzy startują i lądują przynajmniej na polskich a najlepiej europejskich lotniskach. Niestety najtrudniej jest stworzyć listę przewoźników kolejowych.

About